Budynek pływalni usytuowano w centrum Kompleksu Sportowo - Rekreacyjnego, przy promenadzie prowadzącej od strony stadionu w kierunku Sanu (mapa dojazdu). W budynku wyeksponowano pasaż, poprowadzony od wejścia do hallu głównego prostopadle do promenady. Przebieg pasażu i wejścia do budynku z promenady wyeksponowano przez nadwieszenie oblicowanej barwnym szkłem bryły, mieszczącej w poziomie piętra zespół pomieszczeń odnowy biologicznej. Bryła budynku jest zwarta, o charakterze pawilonowo – halowym. W sylwetce budynku podkreślono nachylenia połaci dachowych i strukturę funkcjonalną dzieląca obiekt na części o różnym przeznaczeniu. W intencji autorów ma to dostosować wolnostojący, wyeksponowany w centrum łąkowego terenu budynek do łagodnie falującego horyzontu utworzonego przez wzgórza po przeciwnej stronie Sanu.

W bryle budynku wyróżniono trzy zasadnicze części, nadając im odrębny charakter struktury budowlanej: halę basenów, odnowę biologiczną i część usługowo – administracyjną. Podział ten podkreślono materiałami elewacyjnymi.

Pływalnia

W skład pływalni wchodzi hala basenów, baseny rekreacyjne, widownie, szatnie i natryski, pomieszczenia ratowników, pomieszczenia pomocnicze, korytarz obutej stopy i recepcja basenowa.

W hali basenów znajduje się basen pływacki 25x16 m o zmiennej głębokości 1,4 – 1,9 m, basen rekreacyjny i lądowisko dla zjeżdżalni płaszczyznowej zaprojektowane jako jedną nieckę z wydzielonymi funkcjami (głębokość basenu w części rekreacyjnej wyniesie od 1,10 do 1,40 m, (lądowiska 1,10 m), dwie zjeżdżalnie: zjeżdżalnia rodzinna”Lesanka” szerokości 2,2 m i długości 19 m z lądowiskiem w niecce basenu rekreacyjnego oraz zjeżdżalnia rurowa „Plum-Plusk” długości 58 m z oddzielnym lądowiskiem głębokości 0,80 m, brodzik dziecięcy głębokości max. 0,60 m, wannę z hydromasażem.

Hala basenów jest wyposażona w dwie widownie. Na poziomie plaży przy basenie pływackim znajduje się składana widownia dla 112 osób, służącą osobom przebywającym w hali basenów w czasie zawodów. Jest ona przeznaczona dla zawodników, trenerów i osób towarzyszących w tym organizatorów, które będą mogły przebywać w hali basenów z zachowaniem odpowiednich procedur higieniczno – sanitarnych.

W poziomie galerii zaprojektowano widownię dostępną z komunikacji ogólnej, przeznaczoną dla osób, które będą oglądały zawody nie wchodząc na płaszczyznę plaży. Pojemność widowni wynosi 140 osób + 2 miejsca dla osób niepełnosprawnych.

Zespoły szatniowe będą dostępne z korytarza suchej stopy, w którym zaprojektowano miejsca z suszarkami. W podstawowych zespołach szatni i natrysków znajduje się szatnia damska z 80 szafkami (oznaczona kolorem zielonym) i 4 przebieralniami oraz szatnia męska z 80 szafkami (oznaczona kolorem niebieskim) i 4 przebieralniami, przy każdej szatni zlokalizowano 10 natrysków i 2 zespoły sanitarne. Umiejscowiono również szatnię rodzinną / osób niepełnosprawnych z 24 szafkami (oznaczoną kolorem żółtym), 2 kabinami - przebieralniami, 2 zespołami sanitarnymi.

Zespół pomieszczeń ratowników składa się z przeszklonego od strony hali basenów boksu, pomieszczenia do udzielania pierwszej pomocy oraz szatni i węzła sanitarnego.

Recepcja wyposażone w elektroniczny system obsługi klienta ma dwa stanowiska pracy. Na pierwszym prowadzona jest rejestracja klientów wchodzących w obręb odpłatnego czasu pobytu w strefie basenowej oraz sprzedaż wszelkiego rodzaju abonamentów i pakietów wielokrotnego korzystania z usług. Na drugim stanowisku rozliczany jest czas pobytu w płatnej strefie basenowej i pobierana z tego tytułu opłata lub inna forma rozliczenia (naliczenie stopnia wykorzystania abonamentu na indywidualne konto itp.)

Zespół odnowy biologicznej

Zespół odnowy biologicznej składa się z sauny suchej, sauny parowej, działu fitness i siłowni.

Dla saun przewidziano jednakowy układ szatni dla kobiet i mężczyzn z sanitariatami (oznaczone kolorem pomarańczowym), natryskami i pomieszczeniami schładzającymi i wspólnym dla obu saun pomieszczeniem wypoczynkowym.

W dziale fitness i siłowni zaprojektowano salą ćwiczeń, w której wydzielono część gimnastyczną oraz wysiłkową (siłownię) wyposażoną w atlas 10-cio stanowiskowy, bieżnie, rower, stoper, twister, stojak ze sztangą i kompletem ciężarków. Dział będzie dostępny wyłącznie dla osób nie korzystających z basenu. Dla tego działu zaprojektowano również dwa ciągi szatni z natryskami i toaletami (oznaczone kolorem czerwonym).

Zespół usługowy

Zespół usługowy składa się z baru, sklepu sportowego oraz salonu kosmetycznego.

 

Podział pomieszczeń

Parter

 • hol wejściowy

 • szatnia okryć zewnętrznych

 • toalety ogólnodostępne

 • zespół usługowy: bufet, sklep, salon fryzjerski

 • recepcja zespołu basenowego

 • szatnie, natryski, toalety zespołu basenowego (szatnia żółta – rodzinna oraz dla niepełnosprawnych, niebieska - męska, zielona - damska)

 • hala basenów ( basen pływacki 25x16 m, basen rekreacyjny, 2 zjeżdżalnie z lądowiskami, brodzik dla dzieci, wanna z hydromasażem ) ze składaną widownią na 112 miejsc

 • pomieszczenia administracyjne i socjalne

Piętro

 • recepcja odnowy biologicznej

 • odnowa biologiczna: sauna sucha, sauna mokra, siłownia, fitness

 • szatnie, natryski, toalety (szatnia sauny - pomarańczowa, szatnia siłowni - czerwona)

 • pomieszczenia techniczne

 • pomieszczenia socjalne

 • toalety ogólnodostępne

 • widownia na 140 miejsc

Piwnica

 • pomieszczenia techniczne

 • pomieszczenia personelu

 

Budynek jest dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych.